OLEVS 9987 Mermaid Strap Elegant Square Watch










| Key Attribute | Details |
|---|---|
| Type | Fashion, Luxury, Business |
| Case Shape | Square |
| Movement | Quartz |
| Feature | Water Resistant, Luminous |
| Dial Display | Pointer |
| Dial Window | High hardness coated glass mirror |
| Model Number | 9987 |
| Band Material | Stainless Steel (Mermaid Strap) |
| Case Material | Alloy |
| Case Diameter | 22 mm |
| Case Thickness | 8 mm |
| Bracelet Width | 9.5 mm |
| Band Length | 19 cm |
| Clasp Type | Jewelry Clasp |
| Water Resistance Depth | 3 BAR (30M) |
| Weight | 39.5 g |
| User | Women |

| Color | GOLD, Pink, WHITE |
|---|
After your payment is verified, it may take up to 24 hours to process and ship your order. This does not include weekends or holidays. Purchases made after 9 am PST will not be shipped out until the next business day. If you order after 9 am PST on a Friday, your order will likely be shipped out on the following Monday. Please refer to the chart below for rates/times.
Delivery Time: CLICK HERE
RETURNS
Any new product can be returned for a full refund or store credit within 60 days of delivery. We offer free and easy returns for all domestic and international orders over $50 USD. Please contact Customer Support to schedule the return and receive a prepaid return label. Expedited shipping charges are non-refundable.
For international returns under $50 USD, the customer is responsible for return shipping.
Warranty periods range from 12 months. Typically the warranty does not cover: battery, crystal, strap or bracelet; damage resulting from improper handling, lack of care, accidents or normal wear and tear; damage from contact with objects; water damage.
Related products
BLUE
RED
WHITE
OLEVS 6631 Luxury Lady Mechanical Heart Watch
Green
Pink
RED
OLEVS Watch 3605-1 Malachite Texture Dial Design
STYLE A
STYLE B
STYLE C
STYLE D
STYLE E
STYLE G
STYLE H
STYLE L
STYLE M
STYLE N
STYLE P
Olevs 5869 Timeless Classic Minimalist Hand Watch
$49.99
BLUE
Purple
RED
Red Red

