OLEVS 5630 Bracelet-Style Round Women’s Watch






| Key Attribute | Details |
|---|---|
| Type | Luxury, Fashion, Business |
| Case Shape | Round |
| Movement | Quartz |
| Feature | Water Resistant, Luminous |
| Dial Window | Glass mirror |
| Model Number | 5630 |
| Band Material | Stainless Steel |
| Case Material | Steel |
| Case Diameter | 25 mm |
| Case Thickness | 9 mm |
| Band Length | 19–20 cm |
| Clasp Type | Jewelry Clasp |
| Water Resistance Depth | 3 BAR (30M) |
| User | Women |
| Weight | 35 g |

| Color | Pink, RED, Rose Gold Red, WHITE RED, WHITE ROSE GOLD |
|---|
After your payment is verified, it may take up to 24 hours to process and ship your order. This does not include weekends or holidays. Purchases made after 9 am PST will not be shipped out until the next business day. If you order after 9 am PST on a Friday, your order will likely be shipped out on the following Monday. Please refer to the chart below for rates/times.
Delivery Time: CLICK HERE
RETURNS
Any new product can be returned for a full refund or store credit within 60 days of delivery. We offer free and easy returns for all domestic and international orders over $50 USD. Please contact Customer Support to schedule the return and receive a prepaid return label. Expedited shipping charges are non-refundable.
For international returns under $50 USD, the customer is responsible for return shipping.
Warranty periods range from 12 months. Typically the warranty does not cover: battery, crystal, strap or bracelet; damage resulting from improper handling, lack of care, accidents or normal wear and tear; damage from contact with objects; water damage.
Related products
BLUE
RED
WHITE
OLEVS 6637 Luxury Ceramic Mechanical Watch
GOLD
Gold White
WHITE
OLEVS Watch 5567 Original Quartz Movement
RED
WHITE
White Ceramic

